hAKKIMIZDA

Asırlardan beri gelen helvacılıktan toptancılığa , toptancılıktan gıda ürünleri üretimine uzanan hikayemiz…

Biz Kimiz ?

5 kuşak helva şekercilik yapan son 30 yılda Eczacıbaşından-Marlboro’ya Procter and Gamble den Marmarabirliğe,Eyüp Sabri Tuncer e, Düzce’den Sinop’a Çankırı’ya kadar 3 milyon tüketiciye hitap eden hızlı tüketim ürünleri dağıtan bir aile den geliyoruz.

Kastamonu’da 6500 metrekare fabrikamızda yöremizin değerlerini işleyerek lezzetli ve daha kolay ulaşılabilir ürünler ortaya çıkardık.

Meşhur Taşköprü sarımsağını kullanarak Dünyada ilk defa Sarımsak Reçeli üretimini gerçekleştirdik. Sarımsakta yer alan vitamin ve minerallerden faydalanmak isteyen ama sarımsak tüketmekte zorlanan büyük küçük herkes için lezzetli bir ürün.

Coğrafi işaret almış bir diğer ürün olan Hüryimez Elmasından katkı maddesi ve koruyucu ilavesiz , okul gıdası sertifikası sahibi Eğşi Suyu üretimini gerçekleştirdik. Ayrıca salatalarda , çiğ köftelerde , kısır ve ızgaralarda tüketilmek üzere nar ekşisine kardeş nefis bir gurme ürünü olan  %100 Elma Ekşisi ürettik.

Onbin yıldır tohumu bozulmadan günümüze gelen Siyez buğdayından , kahvaltı sofralarınızdan ayırmak istemeyeceğiniz , ekmeğe sürülebilir Siyez Ezmesini ürettik.
Sade ve kakaolu olarak çeşitlendirdik.

Misyonumuz

5 Kuşaktan gelen tecrübeyle Örnek olan, ilham veren, amatör ruhla dünyada ilkleri üreten ve sürekli inovasyonu prensip edinmiş hizmet anlayışını sınır tanımadan tüketicilerimize en üst düzeyde sunmak.

Vizyonumuz

Araştırma öncelikli, En ileri teknolojileri, babaannem tadını, nefasetini, bozmadan Dünyada ilkleri üreterek Türk damak tadlarını, İkram kültürünü Türkiyenin yanısıra tüm dünya da tüketicilerle buluşturup, Tüketicilerimizin kendilerini iyi hissedeceği ve keyifle tüketeceği ürünler üretip sürekli aynı tadı, lezzeti sunabilecek sürdürülebilirliği Tarladan pakete sıfır atık prensibiyle sağlamak.

Metin ÜNAL

Yönetim Kurulu Başkanı.

Başkanın Mesajı

Değerli arkadaşlar,

Şöyle bir geçmişe baktığımda Nice ekonomik krizler, Siyasi problemler, Para politikalarında oturmamış ve sürekli değişen sistemler, İklim değişiklikleri, vergilendirmede sürekli değişiklikler,

Vergi ve sgk da belli aralıklarla şu kadar para yatır affedeyim, yoksa defterlerini incelerim diyen maliye politikaları, Dövizde, altında güvensizlik, Dış ülkelerin güven vermeyen ticaretleri, üretmenin suç olduğu dönemler, teşviklerin yandaşlara verilen bir hakmış gibi göründüğü, 70 cente muhtaç ülke durumu, Global salgın hastalılar (Kuş gribi, Covid, vs ) gibi bir sürü sorunlarla boğuşarak bu güne gelebildik.

Aslında bu durum ülkenin geleceğine inanmış bizim gibi şirketlerin bağışıklık kazanma ve öngörme yeteneğini geliştirdi ve krizden fırsat çıkarmayı öğretti.
       Sürekli değişimin hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz.Bu değişimler, yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlıyor.Yaratıcılık ve gelişime odaklanmış bir şirket olarak Dünyada ilk olan inovatif ürünleri üretmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz.
        5 kuşaktır üretim yapan bir ata torunları olarak Dünyada ilk defa Çekme helva preslemek ve çeşitlendirme inovasyonunu gerçekleştirmemiz, Ardından Sarımsak reçeli, Kahvaltılık ve sürülebilir Siyez ezmelerinin icadı, Eğşi Suyunun hiç bir katkı koruyucu koymadan 24 ay oda sıcaklığında muhafaza edilebilir buluşu, Yaş tarhanadan atıştırmalık çöreklerin üretimi, üzüm şırası ve Sıhhat marka gazozların üretimi geçmiş dönemdeki tecrübelerle oluştu.
Sıkı sıkıya sahip çıktığımız değerlerimiz, güçlü yapımız, güven odaklı yaklaşımımızla geçmişimizden güç alarak geleceğe kararlı adımlarla yürümeye devam edeceğiz.
Bu vesileyle, ürünlerimize verdiğiniz desteğiniz için sizlere en derin şükran ve teşekkürlerimizi sunmak isteriz.

Mutfağınızdaki Sağlıklı Ürünler Ailesi

Ünallar Endüstri ve Tarım Ürünleri Dağ. Paz. A.Ş. tarafından Aliye Ana markası altında üretilen tüm ürünlerimiz sağlıklı ve yöremize özel lezzetlerden üretilmiş, mutfağınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz ürünlerden oluşmaktadır. Afiyet olsun…